Czym grozi nieprawidłowa zbieżność kół?

Prawidłowa geometria kół samochodu jest niezwykle istotna, jeśli zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie jazdy. Mowa tu zarówno o zbieżności, jak i kącie pochylenia opon i sworzni zwrotnicy, a także kącie wyprzedzania osi sworznia zwrotnicy.

Niedopatrzenia, skutkujące nieprawidłowościami w geometrii, mogą przyczynić się do szeregu przykrych konsekwencji, których każdy kierowca z pewnością wolałby uniknąć. Bez względu na to, czy poruszamy się po ulicach Poznania, czy też często pokonujemy autostrady, zbieżność kół zawsze powinna być dla nas kwestią, której nie należy bagatelizować.

Kontrola zbieżności kół

Generalna zasada mówi, że geometrię kół pojazdu należy sprawdzać przynajmniej raz w roku. Stopniowe zużycie elementów zawieszenia oraz pokonywanie nierównych tras sprawiają bowiem, że koła powoli odchodzą od swojej prawidłowej pozycji. To, czy nasz samochód faktycznie wymaga konfiguracji, możemy również sprawdzić podczas samej jazdy, puszczając na chwilę kierownicę. Jeśli wóz zacznie skręcać sam, będzie to dla nas jasny sygnał, że czas przyjrzeć się stanowi zawieszenia oraz położenia kół. Równie częstym symptomem jest tu także nierównomierne zużycie opon. Jeśli podczas jazdy ulicami Poznania zauważymy również, że samochód reaguje na ruchy kierownicy z opóźnieniem, to także będziemy mogli podejrzewać, że zbieżność kół została zaburzona.

Bez względu na symptomy, sygnałów tego typu nie należy ignorować. Bardzo wysoką skuteczność w skorygowaniu pozycji kół zagwarantują nam profesjonalne serwisy, wyposażone w nowoczesny sprzęt. Zakłady te, obecne w dużych miastach, takich jak Łódź tudzież Poznań, umożliwią nam bowiem przywrócenie naszemu samochodowi właściwej zbieżności kół, zapobiegając tym samym ryzyku groźnych wypadków, spowodowanych nagłą utratą kontroli nad pojazdem.

Tagged : / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *