Kupujemy używany samochód – jak się do tego przygotować?

Planując zakup używanego auta, dobrze jest wiedzieć w ogóle, jakie są nasze potrzeby. Dotyczy to w szczególności kierowców młodych, nieobeznanych jeszcze najlepiej z tematem części auta oraz sposobów na rozpoznanie, czy wóz faktycznie jest bezwypadkowy.

Jest to o tyle istotne, że wielu sprzedawców, szczególnie tych z losowych ogłoszeń rozsianych po sieci, ukrywa niekiedy wady sprzedawanego auta. Bez względu na to, czy planujemy więc zakup VW Tiguan w leasingu na terenie Poznania, czy też marzy nam się inne auto, warto jest wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Nie kupujmy w pojedynkę

Jeśli nie znamy się najlepiej na motoryzacji, warto jest pomyśleć o asyście mechanika tudzież eksperta, specjalizującego się właśnie w ocenie stanu pojazdów. Pozwoli nam to na uniknięcie przykrych niespodzianek, które nierzadko potrafią dać o sobie znać w kilka dni po zakupie. Wynajęcie specjalisty nie jest drogą inwestycją, a z pewnością zapobiegnie przy tym znacznie większym wydatkom, związanymi z naprawą lub kolejnym zakupem auta. Niektóre salony, na przykład renomowany Papis, oferują nam także własną kadrę doradców, dzięki którym dobór auta stanie się zauważalnie prostszy.

Nie obawiajmy się pytać

Pamiętajmy, że jako klienci również mamy swoje prawa. Chcąc kupić auto w leasingu na terenie dużych miast obfitujących w oferty, na przykład Poznania, powinniśmy upewnić się, że interesujący nas VW Tiguan faktycznie odznacza się bezwypadkową historią, zaś jego przebieg pozostał nienaruszony. Uczciwy sprzedawca nie będzie ukrywać przed nami takich kwestii. Poprośmy również o okazanie wszelkich dokumentów, dowodzących dobrego stanu auta.

Tylko renomowane salony

Naszą uwagę powinniśmy zwrócić także na samego sprzedawcę. Zamiast losowych ogłoszeń, warto jest postawić tu na zaufany salon, oferujący szeroką gamę używanych modeli. To właśnie w takich miejscach, obecnych na terenie dużych miast, takich jak Poznań, nabędziemy w leasingu niezawodne samochody, na przykład VW Tiguan. Przed podjęciem decyzji powinniśmy również sprawdzić opinie, dotyczące danego salonu. To właśnie one będą bowiem najlepszym wyznacznikiem wiarygodności komisu.

Tagged : / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *